Юридичний супровід відкриття бізнесу в Україні
Будь-який великий бізнес починався з бізнес-плану, зробленого на колінах, десь в гаражі у друга. Багато хто думає, що невеликий бізнес – це зовсім безпроблемна справа, кожен може впоратися. Але чомусь статистика говорить про інше. У перші три роки закриваються близько 80% відкритих стартапів, надалі на ринку залишаються лише 5%. А скільки перспективних проектів не запустилось, так і не наважившись на відкриття своєї справи.
Про те, як в Україні відкрити свій бізнес і як не втратити ентузіазм в нескінченній паперовій бюрократичній тяганині, розкажуть юристи адвокатського об'єднання "ALVA PRIVACY".
Юридичний супровід реєстрації бізнесу
В останні роки процедура відкриття свого бізнесу в Україні значно спрощена, але взаємодія з державними органами і постійні зміни форм документів і вимог реєстраторів ускладнює процес самостійної реєстрації.
Хороший спосіб зосередитися над пошуком партнерів, персоналу та шляхів реалізації своїх послуг або товарів – це довірити юридичний супровід відкриття бізнесу професіоналам.
Відкриття бізнесу – це безліч юридичних тонкощів, про які потрібно замислюватися до подачі документів на реєстрацію. Наприклад:
- Ви будете працювати в формі господарського товариства (ТОВ) або будете фізичною особою-підприємцем (ФОП).
- На якій системі оподаткування ви будете працювати: загальна система або єдиний податок.
- Якщо єдиний податок, то для якої групи?
- Що таке ЄСВ і коли його платити?
- Як вибрати КВЕД і скільки їх може бути?
- Як вибудувати і оформити трудові правовідносини?
- Чи можна працювати, використовуючи цивільно-правові договори, або все ж варто брати співробітників в штат?
- А чи можна директору і засновнику в одній особі не платити собі заробітну плату?
Всіма цими питаннями займаються адвокати, які здійснюють юридичний супровід відкриття бізнесу.
Чим корисний юрист для бізнесу?
Отримавши заповітну виписку з реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій, кількість питань щодо коректності та законності ведення своєї справи тільки збільшується.
Юридичний супровід бізнесу передбачає отримання відповідей на багато питань: порядок ведення податкової звітності (терміни подачі документів і оплати податків), коректне працевлаштування та звільнення співробітників, консультування з питань новацій в законодавстві і підготовка до таких змін.
Тому на момент запуску свого бізнесу варто ретельно обміркувати всі вищезгадані питання або ж звернутися за юридичним супроводом до відповідних фахівців – юристів, які надають юридичні послуги для бізнесу.
За матеріалами: Адвокатського об'єднання "Альва Прайвесі".