Який договір можна підписувати?

27.02.2020
507
0

Важлива складова купівлі житла на первинному ринку – юридична, а саме підписання договорів, що підтверджують факт покупки квартири. Найпоширеніші з них попередній та основний договори, хоча на ринку нерухомості є й інші варіанти придбання.

Договір купівлі-продажу – це юридичний документ, згідно з яким одна сторона (продавець) передає іншій стороні (покупцеві) майно, а взамін отримує певну суму грошей. Перед тим, як поставити підпис і почати радіти покупці, важливо детально ознайомитись з тим, що ви підписуєте. Якщо є незрозумілі пункти чи терміни, варто уточнити їх у забудовника, проконсультуватись з юристом.

Недаремно кажуть, що написане пером – не вирубаєш і топором – у разі виникнення суперечливих ситуацій чи судових спорів, саме на основі положень цього документу справа буде розв’язуватись, якщо всі пункти є законними.

Особливу увагу зверніть на наступні пункти:

  • Продавець. Перевірте, хто саме підписує з вами договір, чи має ця особа такі повноваження, щоб у разі чого не виявилось, що ви підписали не офіційний документ, а простий папірець, бо продавець не має відповідних повноважень. Візьміть на ознайомлення довіреність, статут підприємства, паспорт особи, яка вказана продавцем і перевірте чи співпадають імена із вказаними в договорі.
  • Розташування квартири. Упевніться, що в підписуваному договорі вказана адреса (будівельна і поштова) саме ваших майбутніх будинку та квартири.
  • Технічні характеристики. Уважно перевірте визначення об’єкту купівлі (квартира), поверх, кількість кімнат, загальна квадратура, площа житлових і нежитлових приміщень. Щоб вам по закінченню будівництва не підсунули квартиру з меншою площею, іншою кількістю кімнат чи не на тому поверсі, де ви планували купити.
  • Вартість квартири та її фіксація. Цей пункт обумовлює ту суму, яку ви маєте заплатити за майбутнє житло. Зверніть увагу на саму суму, а також на прив’язку до курсу долара, якщо ви здійснюєте покупку з розтермінуванням виплати. Забудовник може залишити за собою право зміни ціни, якщо після технічної інвентаризації площа квартири відрізнятиметься від вказаної в договорі або в разі здорожчання будматеріалів – ймовірно вам доведеться доплачувати кругленьку суму.
  • Повернення коштів. Тут мають бути зазначені умови за яких ви можете отримати свої кошти назад, якщо забудовник не виконав свої обов’язки. Наприклад, не здав вчасно будинок під заселення – тоді він має те тільки сплатити штраф, а й за вашим бажанням повернути гроші.
  • Строки здачі в експлуатацію. Уточніть чи в договорі вказана та дата, яка була обговорена і узгоджена раніше, щоб ви не отримали свою квартиру через рік, два чи п’ять. В документі може бути передбачене перенесення строків, тому уважно подивіться на скільки забудовник може відтермінувати передачу вам житла.
  • Якісні характеристики та порядок передачі житла. Ці положення обов’язково мають бути в офіційному документі: наявність ремонту, його якість та порядок підписання акту недоліків і їх усунення.

Договір купівлі-продажу квартири в новобудові передбачає цілу низку пунктів, які обумовлюють основні технічні характеристики майбутнього житла, його розташування, строк передачі власникам, зобов’язання сторін та алгоритм дій у випадку порушень. Якщо ви маєте сумніви чи не впевнені в своїх знаннях з цих питань, краще зверніться до професіоналів компанії «Рухаємо Нерухоме». Вони проведуть детальний аналіз договору та допоможуть вам придбати бажане житло.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: договір купівлі-продажу, юридичні послуги
Об авторе
avatar

Реклама

Поиск Дзержинск / Торецк

Реклама