Бути вчителем - це по перше покликання, а подруге самовдосконалення
Кожен учитель, закінчуючи ВНЗ і приходячи в школу, змінює своє життя кардинально. Учитель змінює свій спосіб життя. Якщо це не так, то такий учитель довго в школі не затримається. Адже ця професія вимагає повної віддачі своїй роботі. І не тільки в школі, але і вдома. Адже вдома виконується велика частина роботи: підготовка до уроків, написання планів, перевірка зошитів, заповнення документації, ну і, нарешті, самовдосконалення. У сучасному світі без самоосвіти і вдосконалення своїх педагогічних здібностей нікуди.
Можливо, раніше можна було опрацювати двадцять років по одній системі, і було б все в порядку. Але не зараз. Світ стрімко йде вперед, і вчителю потрібно йти в ногу з часом. Потрібно розвиватися, дізнаватися нове, застосовувати ці знання на практиці. Адже і діти міняються теж. І до них потрібен інший підхід.
Самоосвіта вчителів
Для того щоб бути цікавими дітям на уроці вчитель робить багато:
- відвідує уроки інших учителів, тим самим переймає досвід у більш досвідчених педагогів;
- купує і вивчає сучасну педагогічну літературу (методичні видання, журнали, наукові статті та ін.);
- відвідує очні курси підвищення кваліфікації;
- проходить дистанційні курси.
Дістанційні курси для вчителів - найлегший і доступний спосіб саморозвитку. Такі курси коштують дешевше, ніж очні, займають менше часу, і, головне, їх можна пройти в будь-який зручний час. Але ж для вчителя, у якого велике навантаження, це важливо.
Підвищити рівень своєї кваліфікації можна на сайті naurok.com.ua. Тут можна пройти безліч вебінарів, взяти участь в олімпіадах і конкурсах, підвищити свою кваліфікацію з багатьох тем.
Діти зараз стають іншими, отже, і вчителі повинні змінюватися. Щоб зробити свій урок цікавим для сучасної молоді, потрібно стати сучасним учителем. А для цього потрібно докласти чимала робота. Іноді в соєю школі ні в кого перейняти корисний досвід, і тоді ми звертаємося в інтернет-ресурси. Прослухавши, наприклад, вебінар досвідченого фахівця, починаєш замислюватися, чи все правильно ти робиш, а що потрібно змінити в своїй роботі, щоб було краще і дітям і тобі.
Робимо висновки
Підводячи підсумки, можна сказати, що робота вчителя складна і багатогранна. Сучасному педагогу постійно потрібно працювати над собою, щоб не вдарити в бруд обличчям перед учнями, адміністрацією школи, батьками. Всілякі способи самоосвіти вчителя дозволяють йому бути сучасним учителем, підвищувати свою кваліфікацію на рівень вище, дозволяють брати участь в педагогічних конкурсах за звання кращого вчителя, викладати свій предмет легко і доступно для учнів