Як висушити килим в домашніх умовах.
Килими, килимові покриття найбільш часто зустрічаються в квартирах і будинках. По килиму зручно і м'яко ходити, підлога завжди тепла, на килимі можуть грати діти, баз побоювання, що вони захворіють від холодної поверхні підлоги. Але на жаль, досить, часто зустрічаються ситуації, коли килим намокає повністю або частково, і тоді виникає цілком закономірне питання - як висушити килим?
Килим може промокнути з різних причин: затопили сусіди, Ви самі пролили рідину на килим, килим забрудненився, його необхідно помити, а потім ретельно висушити. Що ж відбувається з мокрим килимом, чи є небезпека? Звичайно є! По-перше, в мокрому килимі активно розвиваються мікроби, бактерії і грибки, що згубно впливає на здоров'я всіх членів сім'ї. По-друге, фарби в мокрому килимі блякнуть і можуть розпливатися. По-третє, мокрий килим може з часом деформуватися. По-четверте, бруд, що знаходиться на поверхні килима, при намоканні, швидко всмоктується, і відмити його потім більш важко, ніж з сухого килима.
Існує декілька способів сушіння килимів.
Найдієвіший - хімчистка, але це досить дорогий спосіб, виправданним він може бути тільки до ексклюзивних, дорогих килимів, а не до середньостатистичного звичайного килиму. Невелика мокра пляма можливо ліквідувати сухою серветкою або рушником і повторювати це декілька разів до максимального осушення. Ефективними можуть бути пилососи з режимом всмоктування рідини. Якщо вода розлита лише по краю килима, його можна підняти і тримаючи в такому положенні на піднесеній поверхні, висушувати його. Так само можливо використовувати фени, обігрівачі, вентилятори.
Але найефективнішим способом сушіння килима є застосування побутового осушувача повітря, який можно придбати на сайті osushiteli.ua.
У чому ж перевага застосування осушувача повітря при сушінні килима?
Вода з мокрого килимового покриття випаровується, але швидкість і інтенсивність випаровування залежать від вологості повітря. Чим нижче вологість повітря в приміщенні, тим швидше висохне мокрий килим. Через осушувач постійно циркулює повітря, i осушіває його.
Як говорить практика, килим за допомогою побутового осушувача повітря можна повністю висушити за кілька годин. Крім того, осушувач повітря допомагає позбутися від зайвої вологи в приміщенні, що дозволяє боротися з цвіллю, грибком. Використовувати осушувач можна для сушіння білизни в квартирі, розташувавши його поруч з сушаркою.