Штори в дизайні інтер'єру спальні

05.09.2013
832
0

Крім обробки стін, підлоги і стелі загальну колірну гаму в спальні створює також текстиль. Шторы, подушки, покривала повинні гармоніювати з фоном приміщення. До їхнього вибору краще приступити після завершення обробки стін та підлоги спальні, тому що саме їхні поверхні служать фоном: чим ці поверхні  приглушені, тим виразнішим і насиченим буде текстиль. При однотонних стінах можна використовувати набивні тканини з виразним квітчастим малюнком, строкаті килими або ковролін. Для яскравого контрастного текстилю добре підходить оздоблення нейтральних кольорів: білого, бежевого, сірого, пісочного, димчастого і т. д. Традиційно в інтер'єрі спальні прийнято використовувати м'які пастельні тони. Як правило це найчастіше квітковий мотив у поєднанні з м'яким однотонним забарвленням стін.

Кольорове рішення може бути і більш яскравим і інтенсивним, заснованим на контрастах (наприклад, яскраві шпалери, доповнені постільною білизною з ефектними візерунками). Поза всяким сумнівом, такі інтер'єри виглядають дуже незвично, але подібні неординарні рішення вимагають ретельної розробки і ідеального виконання.
Особливу увагу потрібно приділити шторам і гардин. Зазвичай їх роблять з м'яких, добре драпірованих тканин.

Штори можуть бути виконані в єдиному зі стіною кольорі, і наче зливатися з нею, що створить враження захищеності і затишку, особливо у вечірні години. Любителям поспати довше доведеться доповнити легкі занавіси щільними шторами або відповідними за кольором жалюзи. Розповсюдженим прийомом є виготовлення  штори і покривала з однакового матеріалу.

Крім того, важливо знати, що вікна різних пропорцій слід по-різному оформляти.
Тому, в невеликій спальні з великим вікном не варто використовувати великий контрастний малюнок фіранок: він «стисне» кімнату ще сильніше. Маленький проріз у великій стіні можна візуально збільшити, завісивши всю стіну навколо вікна. Якщо ж вікно розташоване у верхній частині стіни, його можна і зовсім залишити без штор.
До текстилю в спальні можна віднести також і ширму. У сучасному інтер'єрі вона служить прекрасним, ні з чим не порівнянним декоративним доповненням, ефектно підкреслює стиль спальні. Це засіб привабливо не тільки своєю декоративністю і здатністю до трансформації, але і звукопоглинальні властивості (якщо ширма виконана з відповідних матеріалів).

Повернення в спальню колись популярного балдахіна можна пояснити прагненням до психологічного комфорту, особливій атмосфері відокремленості перед настанням сну. Як не дивно, цей елемент старовини за умови грамотного застосування ефектною тканини перетворює в таємничий і затишний альков навіть найсучасніше, мінімалістське спальне місце. Для влаштування балдахіна зовсім не обов'язково велика кількість тканини - можна обійтися невеликим відрізком легкого полотна, накинутого на витончену дерев’яну чи металеву раму або на підвісну конструкцію з пологом, прикріпленим до стіни або стелі. Колір балдахіна, його сполучуваність із загальним оформленням слід продумати особливо ретельно, оскільки цей яскравий елемент декору, як правило, стає центром уваги і найбільш значущим акцентом в спальні.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: Штори в дизайні інтер'єру спальні
Об авторе
avatar

Реклама

Поиск Дзержинск / Торецк

Реклама