Вирішення актуальних проблем - через співпрацю з профспілками

28.01.2013
917
0

Актуальні питання соціально-економічного захисту працівників, поглиблення співробітництва профспілок та органів державної влади було обговорено під час зустрічі  представників cпільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’­єднань профспілок  на національному рівні з міністром соціальної політики України Наталією Королевською.

Головував на зустрічі перший заступник голови СПО об’єднань профспілок, заступник голови Федерації профспілок України Григорій Осовий. У своєму вступному слові він від імені СПО привітав  Наталію Королевську з призначенням на високу посаду міністра соціальної політики України і побажав їй плідної роботи. «Приємно відзначити, що на початку своєї діяльності Наталія Юріївна виявила бажання зустрітися саме з профспілками, як найближчими партнерами по вирішенню важливих соціально-трудових проблем», - зазначив Григорій Осовий.

Проінформував міністра про мету створення, структуру та основні завдання СПО, заступник голови ФПУ підкреслив, що головною його метою є підвищення рівня і якості життя людей. «І тут наші цілі та завдання цілком співпадають», - сказав він. Та додав, що ФПУ і СПО активно використовують проведення регулярних зустрічей з керівниками уряду і центральних органів виконавчої влади з метою обговорення та вироблення узгоджених підходів щодо проведення системних соціально-економічних реформ в країні.

Міністр соціальної політики Наталія Королевська у своєму виступі наголосила на тому, що вирішення актуальних соціально-економічних проблем можливо тільки через соціальний діалог. Тому вона високо оцінює співпрацю Мінсоцполітики з профспілками. «Вже перша моя зустріч з головою Федерації профспілок України Юрієм Куликом показала, що ми разом можемо вирішувати багато болючих проблем, - підкреслила міністр. – Наприклад, ми домовилися спільно працювати у такому питані, як погашення заборгованості по зарплаті. Я вважаю, що у 2013 році ми маємо скоротити обсяг цієї заборгованості, а наступного року повністю ліквідувати це ганебне явище».

Наталія Королевська також висловила своє бачення головних напрямків, які, на її думку, необхідно буде віршувати очолюваному нею міністерству та з яких має розвиватися співпраця влади та профспілок. Це, насамперед, вирішення проблеми заборгованості по виплаті заробітної плати, питань зайнятості та працевлаштування, ліквідація розриву в оплаті праці працівників бюджетної сфери та інших секторів економіки, легалізація трудових відносин та оплати праці, захист найбільш соціально незахищених верств населення, перегляд споживчого кошику, трансформація заробітної плати у бік її осучаснення, корегування пенсійної реформи та соціальних виплат.

Члени СПО висловили свої думки щодо найбільш актуальних та важливих питань, які потребують оперативного реагування зі сторони Мінсоцполітики.

Так, голова профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Володимир Казаченко поінформував про актуальність запровадження базових стандартів оплати праці, визначення умов цієї оплати в галузевих та колективних угодах. Заступник голови правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, голова профспілки авіабудівників України Ярема Жугаєвич розповів про забезпечення прав застрахованих осіб – працівників різних галузей і сфер економіки України. Він повідомив, що внаслідок спільних оперативних дій влади, профспілок та правління Фонду з тимчасової втрати працездатності за останній час різко скоротилась заборгованість з виплат по лікарняним листкам. Якщо вона на кінець грудня складала 650 млн. грн., то зараз її практично ліквідовано. Було наголошено, що треба продовжити покращення фінансування санаторно-курортного оздоровлення, яке було започатковане у четвертому кварталі минулого року і на яке особливо розраховують вагітні, постраждалі на виробництві, чорнобильці, працівники з шкідливими умовами праці та інші.

Особливу увагу у виступах членів СПО та коментарях до них Наталії Королевської було приділено питанню соціальної справедливості. Зокрема, міністр висловила думку про те, що можна було б запропонувати уряду провести саме 20 лютого – у День соціальної справедливості відкрите засідання Кабінету Міністрів з запрошенням на нього представників профспілок, громадськості для обговорення проблем дотримання принципів соціальної справедливості в Україні. Наталія Королевська також підтримала пропозицію профспілок щодо підписання генугоди до Дня соціальної справедливості. Вона закликала профспілки проводити системний моніторинг заборгованості по виплаті заробітної плати та спільно працювати над подоланням цього ганебного явища.

Підбиваючи підсумки зустрічі, перший заступник голови СПО, заступник голови ФПУ Григорій Осовий зазначив, що це  перша зустріч, а соціальний діалог має бути постійним. Він запропонував провести протягом першого півріччя принаймні три таких тематичних зустрічі. На першій розглянути питання забезпечення ефективної зайнятості та детінізації трудових відносин. Її можна було б приурочити до Дня соціальної справедливості, який відзначатиметься в країні 20 лютого. Другу зустріч можна присвятити питанням заробітної плати, як джерела інвестицій в економіку і основи підвищення рівня життя. На третій зустрічі обговорити перспективи подальшого реформування системи соціального страхування та пенсійного забезпечення для ефективного захисту людей праці.

Наталія Королевська підтримала цю пропозицію та висловила упевненість у подальшому розвитку та поглибленні соціального діалогу у вирішенні актуальних соціально-економічних проблем.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги:
Об авторе
avatar

Реклама

Поиск Дзержинск / Торецк

Реклама