Використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі - загальна необхідність

10.01.2012
5009
5

Досвід та успіхи найбільш розвинених країн світу в галузі науки, виробництва, нових технологій свідчать про необхідність перебудови системи освіти у напрямку створення умов для особистості, яка має вільно проявляти свої здібності, розвиватися відповідно до своїх нахилів. Перед сучасною школою постало завдання адаптації учнів до життя в інформаційному суспільстві через формування відповідних компетентностей у процесі навчання.

Щоб стати людиною XXI століття, сучасному учневі необхідно не лише оволодіти базовими комп'ютерними навичками, але й навчитися збирати та аналізувати інформацію, синтезувати нові знання, ефективно співпрацювати з людьми різних культур.

Знання заради знання - шлях у нікуди. Знання заради життя. Ця теза повинна стати домінуючою в ХХІ столітті.

Одним із головних завдань шкільної освіти сьогодні є підготовка учнів до швидкого сприйняття і опрацювання великих обсягів інформації, озброєння їх сучасними засобами і технологіями роботи, формування в них інформаційної культури, життєвих компетентностей, зокрема інформативної.

Для цього необхідно формувати позитивну  мотивацію до навчання учнів та залучати їх до самостійної (індивідуальної чи групової) дослідницької роботи на базі комплексного використання інноваційних педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) з метою підвищення якості навчання учнів.



Використання ІКТ у навчальному процесі відкриває широкі перспективи у вивченні дисциплін шкільного курсу. З'являються можливості розширення змістового наповнення предметів,  опрацювання великих обсягів навчальної інформації, яка стає доступнішою для сприймання, використання інтерактивних методів навчання.

Використання ІКТ на різних етапах педагогічного процесу вимагає глибокого аналізу мети і завдань навчально-виховного процесу, прогресивних змін у його організації.

З метою сприяння підвищенню ролі управлінської діяльності та методичної роботи з загальноосвітніх закладах міста з упровадження інформаційно - комп'ютерних технологій у НВП у НВК "Школа-ліцей" був проведений семінар директорів на тему: "Упровадження ІКТ в навчально-виховний процес як підготовка молоді до життя в інформаційному суспільстві". У межах семінару керівники ЗОШ міста познайомилися з досвідом роботи НВК "Школа-ліцей" з цього питання: побачили змістовну презентацію директора Браженко Н.В., відвідали уроки вчителів інформатики, економіки, української мови, взяли участь у засіданні творчої групи щодо підготовки педагогічної ради, виконали практичну роботу на комп'ютері. На завершенні заходу отримали рекомендації щодо впровадження ІКТ у діяльність свого закладу.

Застосування інформаційно-комунікаційних технологій в галузі освіти і безпосередньо в діяльності керівника закладу стало загальною необхідністю. Тому підготовка керівників до сучасного управління школою за допомогою ІКТ є дієвим складником ефективного освітнього менеджменту.

Успішне  впровадження  ІКТ у навчально-виховному процесі сприятиме удосконаленню системи шкільної іншомовної освіти у контексті соціально-педагогічних трансформацій освітнього простору України.

Н. Скрипниченко, завідуюча ММК.

О материале
Ошибка в тексте? Выделите и нажмите Ctrl+Enter!

Теги: школы города, учебный процесс, использование информационных технол
Об авторе
5 Комментариев
avatar
4
Уважаемые, прежде чем критиковать учителей попробовали бы сами немного позаниматся своими детьми, а учить тех кто возомнил себя асом действительно тяжело, особено если родители такого мнения. с ув. учитель информатики!
avatar
5
Насчет асов и тп.
Могу привести один пример.
Был 2002-2003 учебный год. Ученик 11 класса ездил каждые выходные на подготовительные курсы в Луганск, из-за того, что он возвращался в понедельник домой он не успевал на первые два урока, один из которых был как раз урок информатики. В то время компьютер дома был большой редкостью и у него его не было. В общем весь учебный год он прогуливал урок, но при этом он переписывал все то, что давали на уроке у своих одноклассников и при этом был одним из лучших на практических занятиях. В общем бы все вроде хорошо, но из-за того, что старшеклассник прогуливал учительница решила его, скажем так, поставить на место, и поставила по информатике 7 балов, хотя сама сказала, что он знает больше, но прыгать через голову не положено.
Вывод делайте сами....
avatar
2
Хм, ну так об том и речь. А если перефразируя: "А учителя - кто?"...
Сечас детишки в школе гораздо более обiзнанi в компах, и учить их просто НЕКОМУ... А сами учителя учиться УЖЕ не хотят, и приведут 100500 причин, почему именно ... Верхом совершенства знания компьютера у них считается способность создать ящик и зарегиться в одноклассниках... biggrin
avatar
3
Краткость сестра таланта! biggrin не я сказал, а А.П. Чехов
avatar
1
Компьютерные технологии на бумажке smile Хоть бы фото за компьютерами сделали с включенным проектором , а то смотрится как-то не так.
Прошло уже то время когда информатику учили по учебнику, компьютеры и интернет уже не являются диковинкой в наших семьях.

PS. Да и о каких результатах может быть идти вообще речь если у ГОРОО даже нет своего сайта, а у школ и подавно.
avatar

Реклама

Поиск Дзержинск / Торецк

Реклама