Семінар до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми
До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми на базі Торецького міського центру зайнятості за участю відділу з питань молоді та спорту виконавчого органу Торецької міської ради, фахівців міського центру занятості для мешканців міста відбувся семінар з даного питання.
Захід проведено з метою підвищення рівня поінформованості мешканців міста про проблему торгівлі людьми та привернення уваги до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей, які постраждали від торгівлі людьми, а також вміння виявити ситуації торгівлі людьми для своєчасної протидії. Крім того, звертаємо увагу всіх небайдужих на наступне:
У 80% випадків, коли йдеться про торгівлю людьми, жертвою виступає жінка. Складна економічна ситуація, зокрема, через вимушений переїзд, як це має місце щодо внутрішньо переміщених осіб, робить людей більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування, а тому більш уразливими перед небезпекою стати жертвою торгівлі людьми. Методи роботи торговців людьми є дуже різними. Але є певні типові ситуації, які вимагають особливої уваги й обережності.
Серед них:
Оголошення або пропозиція від агента забезпечити гарною роботою в іншій країні (або в іншому регіоні); Знайомство через соціальні мережі і запрошення в гості до іншої країни (іншого регіону);
Укладення договору зі шлюбною агенцією з подальшим виїздом за кордон з метою укладання шлюбу. Щоб не стати жертвою торгівлі людьми: Нікому не довіряй свої документи, у першу чергу паспорт; Зроби копії всіх важливих документі (закордонний паспорт і національний паспорт, запрошення до іншої країни), зберігай їх окремо від оригіналів; Збери максимально можливу інформацію про майбутнього працедавця (іншу приймаючу сторону); Залиш вдома детальну інформацію про своє майбутнє перебування за кордоном (в іншому регіоні) з адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту;
Якщо йдеться про подорож за кордон, тримай при собі контактну інформацію організації, які можуть надати допомогу за кордоном (посольства, консульства, громадські організації тощо); Уважно вивчай зміст всіх документів, які підписуєш; Уникай ситуації виникнення грошового боргу перед особами, які влаштовують твій від’їзд. Особливу обережність слід проявити в ситуації, коли вже є ознаки вчинення або готування до вчинення торгівлі людьми, а саме:
Примушують працювати і не платять за це або платять надзвичайно мало;
Позбавляють вибору працювати чи ні, а також можливості обирати форму і спосіб зайнятості;
Забрали паспорт або інші документи;
Обмежують свободу переміщення;
Здійснюють тиск – психологічний або фізичний, застосовують силу;
Створюють умови для потрапляння до боргової кабали;
Ізолюють від сторонніх, забороняють спілкуватись.
Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів
0800505501 (зі стаціонарних телефонів), 527 (з мобільного)